Ratha játrá 2015

Hare Krišna drazí oddaní,

Ratha játrá se nám blíží!!! Pán Džagannáth má velice rád dobré jídlo, a my se snažíme alespoň jednou v roce, v den Ratha játry, dodržet krásnou zvyklost, na kterou je Pan Džagannáth a Jeho sourozenci zvyklí v Džagannáth Purí, a to že púdžárí nabízejí bhógu tak často, že když Jim omyjí po jídle ústa, nestačí Jim oschnout do dalšího obětování.

Pokud byste byli inspirováni pomoci v této snaze potěšit Nejvyššího Pána a připravit něco dobrého a trvanlivého, co bychom v den Ratha játry mohli Džagannáthovi nabídnout, VAŘTE, PEČTE, SMAŽTE, připravujte dobrůtky, uložte do krabiček (které pokud možno nebudete chtít vrátit) a přineste nebo přivezte je na Ratha játru.

Oddaní, kteří ještě nemají zasvěcení, nemusí stát stranou a mohou přinést dobroty, které se nepřipravují na ohni, například různé druhy sladkostí z ořechů, mandlí, sušeného ovoce, sušeného mléka atd. Můžete se poradit s někým kdo má zkušenost:).

Kdo nemáte čas nebo není kuchyň vaše silná stránka, s láskou přineste pro Pána Vesmíru alespoň ovoce nebo oříšky. Děkujeme moc. Pana Džagannátha tato láskyplná výměna jistě velice potěší. Šríla Prabhupáda kí džaj! DŽAGANNÁTH, BALADÉV, SUBHADRÁ MAJÍ KÍ DŽAJ!!!

Dále prosíme oddané o zapojení se na oltáři na Rathajátrovém voze jako púdžárí a pomocní púdžárí. Po průvodu, kdy vůz dojede zpět na Ovocný trh, se budou oddaní po jedné hodině střídat a starat se o Pána Džagannátha (příprava a obětování bhógy, árati atd). Bude připraven rozvrh služeb na oltáři a proto se nám co nejdříve hlaste na telefonním čísle 777 988 108 (Ratnamálá Dásí) nebo 736 442 376 (Dína Vatsala dás).

Pokud chcete pomoci s přípravou květinové výzdoby, nezapomeňte se zúčastnit festivalu Svatého jména v sobotu před Ratha játrou v Harinám mandiru. Předem se můžete domluvit s Kalávatí mátádží, případně se mnou. Díky moc za pomoc! RATHAJÁTRÁ KÍ DŽAJ!!!

Vaše služebnice

Ratnamálá dásí