Návštěva H.G. Mondákiní matají

Jedna z prvních evropských žákyní Šríly Prabhupády, H.G. Mondákiní Matají navštíví náš chrám v termínu od 25. do 29. ledna 2018. Bude to její první návštěva v Čechách a pro nás vzácná příležitost naslouchat o jejích setkáních se Šrílou Prabhupádou a ranné historii ISKCONu v Anglii a Rusku.
Program přednášek bude ještě upřesněn.

“Mondákiní pokračovala sloužit Rádhě a Krišnovi a toužila udělat pro Prabupádu něco dobrodružného. Věděla, že chce aby jeho žáci kázali, a slyšela ho na lekci říkat, že dokonalostí života je, když vás duchovní mistr o něco požádá a vy to bez ostýchání vykonáte. A tak se modlila ke Krišnovi, aby ji Prabhupáda požádal o něco obtížného a ona mohla říct “ano!”.
Během své nedávné návštěvy Moskvy Prabhupáda kázal mladému ruskému studentovi filologie Anatolimu, kterého Šjámasundar potkal na ulici a přivedl ho s sebou do jejich hotelového pokoje. Poté, co naslouchal Prabhupádovi tři dny a tři noci, byl Anatoli přesvědčen o filozofii vědomí Krišny, a byl zasvěcen, tajně přijímajíc jméno Ananta Šánti. Prabhupáda a Šjámasundar diskutovali způsob, jak s ním zůstat v kontaktu a dodávat mu knihy. Jedna z jejich myšlenek bylo najít mu zahraniční manželku, která by ho mohla ze západu navštěvovat. To by mu umožnilo komunikaci s vnějším světem. Ananta Šánti byl jediným Hare Krišna oddaným za “železnou oponou” a Prabhupáda chtěl udělat cokoliv, aby ho povzbudil.
Jednoho dne přinesla Mondákiní do Prabhupádova pokoje jeho odpolední ovoce. Prabhupáda se na ni usmál. Šjámasundar byl v pokoji také.
“Mondákiní?”
“Ano Šrílo Prabhupádo?”. Čekala, že ji pošle jen tak pro něco přes ulici.
“Chtěla bys jet do Ruska a vdát se za jednoho chlapce, abys pomohla šířit vědomí Krišny?”. Hlavou jí proběhla vzpomínka na její modlitbu. Odpověděla bez zaváhání.
“Ano Šrílo Prabhupádo!”
Prabhupáda se doširoka usmál a požádal Šjámasundara ať zařídí vše potřebné.”

výňatek z knihy When the sun shines, Ranchor Prime

Pokud jste inspirovaní nabídnout nějakou službu pro Mondákiní matají, obraťte se prosím na Ánanda Kandiní dásí (605700874).